languages:
In Portuguese? In English? In Arab? In Chinese? In Italian? In Russian? In Spaniard? In Japanese? In Korean? In French? In German? In Greek? In Dutch? In Hindi? In Polish? In Romanian? In Czech? In Haitian Creole? In Indonesian? In Lithuanian? In Hebrew? In Vietnamese? In Armenian? In Afrikaans?

Em Português? In English? العربية ? 中文? In Italiano? в России? En español? 日本語? 한국어에서? En Français? Auf Deutsch? Σε ελληνικα? Nederland? हिन्दी? W Polski? În română? V České? Kreyòl ayisyen? Dalam Bahasa Indonesia? Lietuvių kalba? ב עברית? Trong tiếng Việt? Ի հայերեն? In Afrikaans?

content:  Gdzie jest Arka?     Misterium w wymiarach Arki?   Enigma w budowie Arki?   Sugestie?    The New Czy przyszedł do cofnięcia dziesięć przykazań? Względna prawa Boga?    Względna prawa do następnej?     Zrozumienie przykazań?     Co to jest biblijne Archeologii? The Exodus jest prawdą lub falsifies? Naruszenie z 10 przykazań? Nabuchodonozor jest legenda? Jezus Chrystus istniał? Przepowiednia imponujące?

 

Dziesięć przykazań (W budowie)

Podściółka dla życia

arcaAlianca (20K)


Exodus 25:10 - 22 "Oni dokonują arkę z drzewa akacjowego. Dwa łokcie i pół jest jej długość, łokieć i pół jego szerokość, a łokieć i jego wysokość półtora. Pokryjesz ją szczerym złotem, wewnątrz i na zewnątrz będziesz nakładki, i uczynisz na niej złoty wieniec wokół niego. Będziesz odlał cztery pierścienie ze złota dla niego i połóż je na cztery nogi, dwa pierścienie na jednego jej boku i dwa pierścienie do drugiego jej boku. Uczynisz drążki z drzewa akacjowego i pokryjesz je złotem. A ty się umieścić drążki do pierścieni znajdujących się po bokach arki do wykonywania przez nich Arki. Bieguny pozostaną w pierścieniach arki; nie mogą one być pobrane od niego. I wprowadzi do arki świadectwo, które dam tobie. "Zrobisz też ze szczerego złota. Dwa łokcie i pół jest jej długość, a łokieć i pół swojej szerokości. I uczynisz dwa cheruby ze złota, z hammered pracy będziesz się je na obu końcach w miłosierdzie siedzenia. Wprowadzenie jednego cheruba na jednym końcu, a drugiego cheruba na drugim końcu. Jednego kawałka z miłosierdzia siedzenie jest zrobienie cheruby na jego obu końcach. Cherubów są rozłożone skrzydła powyżej, overshadowing miłosierdzia siedzenia z ich skrzydeł, ich twarze jednego do drugiego; ku miłosierdzia siedzenia są twarze cherubów. I przedstawia miłosierdzie siedzenia na górę do arki, i Arka będziesz umieścić świadectwo, że mam ci dać. Tam będę się spotykał z tobą, i od ponad miłosierdzie siedzenia, z pomiędzy dwoma cherubami, które są na Arkę Świadectwa, I będą mówić z Tobą o wszystkim, że dam wam przykazanie w odniesieniu do ludzi Izrael ".

 Zarząd dziesięć przykazań


 

 

 

Gdzie jest Arka?

Jest kilka hipotez na temat umiejscowienia na Ark Niektórzy uważają, że jest w kościele znajduje się na wyspie w Etiopy, gdzie istnieją religią, której celem jest święty Ark A tradycji kultu do arki z legend przekazując na czas były przekazywane z pokolenia na pokolenie generowania. Inni potwierdzają, że został zniszczony w pożarze w świątyni, gdy Nabuchodonozor napadły na miasto. Still, to tych, którzy wierzą, że jest on ukryty w górze Nebo w Izrael polecił Jeremias dla proroka. ( opisane w książce apócrifo II Macabeus 2,2-8). A, istnieje inny wiersz, który uważa, że po popłynęło jeśli został królem i wprowadził tym samym idol pogańskie, które mają być adorowany w komory, gdzie zostały Arka, kapłanów miał usunięte jedno z tego samego miejsca, aby nie obrazić Boga, i miał on na pewne nieznane miejsce.

Klęskę na Filisteus Gdy Izraelczycy został pokonany przez filisteus te miały Arki i zajął go do Świątynia Dagom w Asdode. Jeden składa się dziwne, że fakty miały miejsce: statua Dagom się 2 razy t On cięte głowy, choroby (I i hemorroidses okazji szczurów) skażone ludności Asdode (Asdod), w tym kapłani i książęta. Te wydarzenia miały wykonane z książąt Asdode Ecrom Arka wysłała wezwanie do innego f ilistéia miasta (Ekrom). Jednak w Ecrom ludności protestowali przeciwko obecności Arki, wysyłając w zamian Izrael w wagonie. The Ark pozostawały na terytorium filisteu czasie 7 miesięcy. W bete-semes gdy zatrzymany wagon, każda bete-Semites miał spojrzał na wnętrze dla Arki przeniesiony przez ciekawość, a oni zginęli natychmiast. Wreszcie, Arka została podjęta na Quireate-Jearim, i był w trakcie 20 lat troszczy się do Eleazara.

W 587 B.C., Nabuchodonozor podbija i trwa miasta Jerozolima, i wielki pożar zniszczył wszystkie świątyni i po tym nie ma wzmianki na Ark Niektórzy uważają, że również w inwazji, Nabuchodonozor podjęła wartości obiektów, Ark Ale babilônios napisał w dół, że wszystko zostało skradzione i nie ma wzmianki na Ark Jednym z innego istnieje hipoteza, że Arka została usunięta z przed inwazją i świątyni przechowywane w bezpiecznym miejscu.

Wystąpił w historii Jerozolima z archeolog Ronald Wyatt W dzień 6 stycznia 1982 r., w jaskini poniżej 7 metrów od miejsca w crucificação, w Calvário. To było ujawnione w świat prawie 2 dekady później, fakt, trzymane w tajemnicy porządku żydowskich władz w 1982 r., są ujawnione w tym czasie tylko w USA Po kilku badaniach, archeolog Ronald Wyatt nabrał kilka wniosków: The Ark nie może zostały doprowadziły do Babilônia, zgodnie z biblijnych odniesień. Należy zostały ukryte kilka dni wejdzie roku 621 (18 ° roku panowania Josias) i 586 AC, kiedy miał babilônios napadły na miasto i świątynia została zniszczona. Wreszcie, Arka musi być ukryte między babilônias junks, a mur miasta Jerozolima w związku z tym nikt nie może opuścić, uznając, że miasto zostało zniszczone i że całkowita było wysoce nieprawdopodobne, że Arka została ukryta w nim. Wszystkie te rozważania doprowadziły do spekulują, że Arka będzie obok jednego starego kamieniołomu, który był znany jako "scarp w Calvário", gdzie jest tyle razy, i że Wyatt, że był Grota z Jeremias. Ronald Wyatt z zespołem wydał hollowings i uzyskane do osiągnięcia punktu, w którym widział Arka, to o ile znajduje się dokładnie poniżej tego punktu, w którym wystąpił crucificação Chrystusa. Ponieważ nigdy nie uzyskania powierzchni w celu dostosowania go, mądra osoba niektórych krytyków, którzy wokół tego świat nie wierzyć jego historię, następnie włamali się kawałek urządzenie, romà z kości słoniowej, stwierdzi, że w jaskini i opuścił go w komorze z Arki Sojuszu. Jadąc na powierzchni, to on poinformował władze izraelskie, a on wydał romà że miał rejestracji, który identyfikuje on należeć do świątyni Salomão. Obecnie obiekt ten, jeśli uzna Izraela w Muzeum w Jerozolima. To odkrycie przekonany, że władze Wyatt może być na prawdę mówiąc na odkrycie Arki Sojuszu, dlatego do dziś jest tylko jeden, że znalazłem obiekt pierwszej świątyni, gdzie została Arka. Odkrycie może tworzyć wielkie problemy religijne i polityków na Izrael, W związku z tym, władze zwróciły na Wyatt którzy na bieżąco odkryciu Arki w ukryciu. bali jeden gwałtowną reakcję niektórych radykalnych Żydów, ponieważ w innym czasie sporu o Górę świątyni około krwawego konfliktów.

 

 

 

Misterium w wymiarach Arki? Złoty Numer pojawił się na idei dzielenia segmentu prostej w 2 częściach, a wśród niezliczonych możliwości dokonania tego podziału, taki istnieje, że jest bardziej przyjemny dla oczu i że przekazuje harmonię sensacją. Wartość Liczba Phi Gold = 1,618033988749895 (otrzymało nazwę od Phi w hołd rzeźbiarza i Grecki architekt Fidias, że używane w stosunku do jego workmanships, również w fasadzie z Pathernon).

Później, Grecy mieli uznać, że prostokątów, których boki posiadanych tym zakresie przedstawiono specjalny harmonii i estetyki miał ze względu na nazwę, aby ją o złotym prostokątnym lub prostokąta złota, po rozpatrzeniu tej harmonii jako Bonanza mocy. Eudoksos, jeden Grecki matematyk, stworzyła szereg ogólnych twierdzeń geometrii i stosowane metody analizy badań stosunek które uznawane są za wskaźnik złota.

Leonardo z Vinci używane złote proporcjonalnie jako zastaw doskonałości, piękna i harmonii. W hotelu do Mona Lisa, złotego prostokąta pojawia się w lokalnych wielokrotności, tradycyjne reprezentacji człowiek w formie gwiazdy 5 wskazówek zauważa jej stosunek do złota.

Pozyskiwanie środków z Arki podyktował dla Boga Mojżeszowi, i, biorąc pod uwagę, jeśli zaokrąglenie liczby, możemy stwierdzić, że w arce, wszystkie istniejące prostokątów są prostokątne złota. Ponieważ Bóg definicją tych środków dla Arki?

Sugestie i Składki

Ta witryna jest na bieżąco z właściwego zasobów.

Wszystkie propozycje są comings dobrze i mogą być wysyłane przez e-mail: vida@dezmandamentos.com Autor prosi o usprawiedliwienie dla błędów w tłumaczeniu, ponieważ nie jest on specjalistą w tym języku. A dzięki korekt, które zostaną wysłane

(Nie przyjmujemy wkład finansowy nie gatunków)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

The New Czy przyszedł do cofnięcia dziesięć przykazań?

W Kazaniu na górze, bilet istnieje, że Chrystus Pan mówi: "Nie uważam, że skierował do cofnięcia prawa lub proroków, I nie cofa się, przyszedł do spełnienia ". W ten sposób w nich ujawnione w kierunku głębokich wszystkich przykazań, wyjaśniając, że poprzez swoją istotę ich do podjęcia nauki na temat relacji z Bogiem i ludzkiej: "Będziesz miłował was wszystkich, Bóg twój, na twoje serce, całą swoją duszą i całą swoją ducha, i love your next one jak dokładnie". "W tych dwóch przykazaniach jeśli podsumuje wszystkie ustawy…" (Mat. 22:37 - 40) w rozumieniu dziesięć przykazań składa się z faktem, że one określić z dokładnością jasności i pozycji w stosunku do Boga i do następnego. "

Niektórzy ludzie twierdzą, że religijne dziesięć przykazań są częścią "prawa" i nie stosuje się dzisiaj. E, że chrześcijanie jedzą, są wolne od "prawa". Stanowisko całkowitej powyżej jest pominięte. Niezmiernie ważne jest, aby zrozumieć, co chce powiedzieć New Czy kiedy stwierdza, że są wolne od "prawa". Słowo "prawo" używany jest do dwukierunkowego pisarzy z new. Kilka razy wspomina się go do Uroczyste ustawy - stary Czy, że jeżeli odnoszą się z rytuału i substancji concernentes rozporządzeń manjares, napojów i rzeczy tego rodzaju. Tej ustawy, chrześcijanie są wolne w prawdzie. Ale Nowy będzie również mówi o prawo moralne, które jest trwałe i invariant charakter i jest ścigany w dziesięć przykazań. "

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Względna prawa Boga? Względna prawa do kolegów stworzeniem?

Dziesięć przykazań są normy na zachowanie człowieka. Są to podsumować moralne lapsings w dziesięciu itens. 4 W pierwszym z nich, jeżeli odnoszą się do obowiązków mężczyzny zatrzymać u Boga, i można je streścić w "Czy można kochać wszystkich, Bóg twój, jego serce, całą swoją duszą, a wszystkie umowy "(TM 22,37). Pozostałe 6 przykazań, jeżeli dotyczą w stosunku do najbliższych. E, było streścić następująco: "Będziesz miłował swego następnego jak dokładnie" (Mc 12,31).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zrozumienie przykazań? Dziesięć przykazań nie tylko mają na celu poprawę indywidualnych zachowanie. W razie dziesięć przykazań społeczeństwa może być osiągnęła więcej joust i równe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co to jest biblijne Archeologii? Archeologia jest nauką, wiedzę w tej dziedzinie, jeśli dostaje za komentarz i systematyczne badanie, i ujawnione fakty są oceniane i klasyfikowane w zorganizowany zbiór informacji. Archeologia jest również w składzie nauki, dlatego searchs pomocy w wielu innych nauk, takich jak chemia, w antropologii i zoologii. Archeologia biblijna może być zdefiniowany jako utracone stary obiekt badania dawno temu i dziś rekompensowany i że stają się one związane z analizy Świętego pism i charakterystyka życia w biblijnej razy. Archeologia pomaga w zrozumieniu Biblii. To ujawnia jak to było w życiu biblijne razy, co ukrywać bilety z Biblii naprawdę oznaczają, i jak narracji historycznej i konteksty biblijne muszą być one rozumiane. Archeologia pomaga w zrozumieniu Biblii. To ujawnia jak to było w życiu biblijne razy, co ukrywać bilety z Biblii naprawdę oznaczają, i jak narracji historycznej i konteksty biblijne muszą być one rozumiane. Hollowings archeologiczne dokonane w wielu miejscach Palestyny, Syrii i innych biblijnych ziem przyniosły na powierzchnię wiele dowodów, że wkłady na jedną lub lepszego zrozumienia ustalenia z opowieści biblijne poczyniły. Profesor W.F. Albringht, autorytet w temacie, dokonuje następujących uwag na temat archeologii biblijnej: "Dzięki zastosowaniu nowoczesnych badań, mamy teraz rozpoznać zasadnicze historicidade go (Biblia). W narracji dotyczących Patriarchów, Mojżesza, Exodus, podboju Canaã, Juízes, monarchia, wygnania i przywrócenie zostały wszystkie potwierdzone i zilustrowane do punktu, że czterdzieści lat (lub więcej) z tyłu, będzie uważane za niemożliwe ". [1] Do daru nie ma przypadku, gdy co najmniej Archeologia wykazał i ostatecznie rozstrzygający, że Biblia została missed!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Enigma w budowie Arki? W sposób jak została skonstruowana, Arka można uznać to, co znamy dzisiaj jako "elektryczne kondensatora", który jest, urządzenia używane do przechowywania ładunków elektrycznych w elektro-układów elektronicznych. Prosty kondensatora jest utworzony przez dwa ostrza prowadzenia oddzielnych dla warstwy materiału o izolowanie, analogicznej do materiału konstytucji z Ark szybko sklepach elektrycznych ładunków w prowadzeniu powierzchni, generując absolutorium tak szybko, jak to jest tych tablic EKG w kontakcie z rybami lub wypełniona ziemią. Biorąc pod uwagę wymiary i materiały wykorzystywane w arce, można stwierdzić, że był to kondensator zdolny do przechowywania wielkich ilości obciążenia, wystarczająca, aby prowadzić intensywny elektrycznych absolutorium z kilku setek Volt, którzy zabijanie dotknął go bez miał dobrze podjąć opieki. The Mount Horeb (lub Choreb), miejsce gdzie miał świątynię schronienia Arki, skalistym miejscu z więcej niż 760m od powstania na płaskowyże na pustyni na Synaju, położona na wschód od Egipt. Jego klimat jest suchy, dużo wiatru i znane przez wielkie elektrostatycznych działalności, w związku z tym, idealny do ładowania Arka elektrycznie. Interesujące jest, że najpierw odłączyć elektryczne pojemnościowe dopiero wybudowany w XVIII wieku, a jego właściwości elektrycznych mogą one jedynie gdy zostały wyjaśnione teorii z udziałem ładunków elektrycznych i kondensatory całkowita została zrozumiana.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

The Exodus jest prawdą lub falsifies? Nawet dzisiaj wiele twierdzą, że Exodus epizod narodu żydowskiego jest fikcją. W sceptyczni twierdzą, że nigdy nie nastąpił odpływ i że nie ma dowodu na to, że dowody archeologiczne Takie zdarzenie. Ale również fakt, że nikt nie okazał się fakt, że jest legenda. Dowody mogą być ukryte, należy pamiętać Rękopisy z morza martwego, stwierdzono w 1947 roku w jaskini.

Jeden z największych w historii cały czas był nowy zwrot w Hollywood. James Cameron, którzy tego samego reżysera produkowane Titanic, jest producentem wykonawczym dokumentalny Twierdzi, że odkryli dowody potwierdzające, jeden z odcinków więcej dramatycznej Starego Testamentu: rejon Morza Czerwonego i żydowski exodus z Egipt. At The Exodus Decoded ( "Exodus Decoded"), dokumentalnych o 90 minut będą wyświetlane w Ameryce w tym miesiącu, Cameron i Simcha Jacobovici, kanadyjski producent filmów, Powiedz, że erupcja wulkanu w Grecki wyspy Santorini włączona łańcucha Klęski żywiołowe zapisane w Biblii jako "10 plag, że" Bóg wysłał do Egipt Jak kara do niewoli Żydów.

Cameron uważa, że rejon Morza Czerwonego, mogło tsunami To zniszczone przez wojsko faraona, gdy ścigany Żydów w locie. Dokumentacja mówi, że incydent się nie stało w Red Sea dokładnie, ale w małych Morze pędu, Obszar na koniec tego bagna na północ od Zatoki Suez. W marcu znajduje się ryb o nazwie native Mojżesza, Pół na pół biały i czarny, według popularnego folkloru, gdy nie będzie z podziałem wody. Underwater trzęsienia ziemi mogą być zwolnione trujących gazów, że w wodzie czerwone.

Jacobovici powiedział, że "powszechna opinia jest, że nie ma jednego kawałka archeologicznych dowodów To wspiera biblijnej historii Exodus. "Do studentów Żydów niechętnie zgodziła się, że ten epizod Centralny do ich wiary, obchodzony co roku Wielkanoc-nie może mieć miejsce. Still, Camerona i Jacobovici roszczenia do wykazały kilkanaście zabytków archeologicznych Aby sugerują, że odpływ stało trzy wieki wcześniej, że uczniowie obliczają Biblii. Do reinterpretacja sztuki w muzeach Luxor, Kair, Ateny i poza nią, Jacobovici daty zamknięcia odpływ 1.500 pne.

Ten okres to czas, w którym niektóre geologów Uważam, że wulkan na Santorini, Na 650 km na północ od Egipt, która weszła w wybuchu we wschodniej części Morza Śródziemnego. Naukowcy i historycy długo spekulowali, że "10 plag" poniesionej przez Egipt Czy zostały połączone w jeden "efekt domina" z przyczyn naturalnych. Na stronie internetowej dokumentacji twierdzi, że seria trzęsień ziemi może być "destabilized systemu Całość w Delcie Nilu oraz w wyniku udziału w delcie slajdów z Afryki kontynentalnej tablicy. "

Miałoby to wysokiego poziomu terenu wokół Morza pędu, co ma sądzić, utworzyła bagna Saltwater około El Bala, już wymarły jeziora. "El Bala" w Hebrajski oznacza "Jeżeli Bóg zniszczone". "Innymi słowy, do morza został ogłoszony" mówi na stronie internetowej. "Woda to spadł gruntów wysokiej Na ziemi nisko ... Zapewnienie suchej ziemi, dla których Izraelici mogą krzyża. To wydarzenie będzie również spowodował ogromne "zjawisko w wodzie", prawdziwe tsunami. Jeśli fale wszedł w zaledwie 12 km wewnątrz obszaru, które zniszczyły wojska egipskie. "

Producenci "Exodus" Uważam, że woda stała się czerwona poprzez substancje Chemiczne uwalniane przez podwodne tremors. Coś podobnego zdarzyło się w jeziora Kamerun, W roku 1986. Jeśli były z wody truciznę, płazy skok na plaży, Tak produkcji biblijnej plagą żab. Gdy umarł żab, owadów zostały odtworzone w korpusie z nich prowadzące do plaga szarańczy, Pcheł i pediculos (ludzkie Pediculus capitis).

Będą się choroby u mężczyzn, ran i chorób zakaźnych u zwierząt. Dotyczy to również miałby zagrożonych upraw, podczas gdy Egipcjanie zmuszone do przechowywania ziarna, które mogłyby Aby zostać uszkodzone. Skażonej żywności może odpowiedzieć przez plaga z zgonów wśród starszych dzieci Egipcjan, Ponieważ w czasach niedoboru, tradycji cieszy się najstarszy syn.

Warunki czasu generowane przez wybuch również mogło przyczynić się do plagi na grad i deszcz na Darkness. A z faraona Ramzesa II sezonu nie jest, jak zakładano, lecz Ashmod. Jeżeli dowody przedstawione przez dokumentacji są rzeczywiście prawdziwe, jest to uzasadnione, ponieważ jak dotąd nie znaleziono Dowody na temat Exodus. W wynikach wyszukiwania i poszukiwań były związane z lokalną i złe.

Naruszenie z 10 przykazań W Biblii jest klasycznym przykładem poważnego naruszenia z 10 przykazań i skutki tego działania. Król Dawid zdrady i wyjechał bete Seba ciąży. Bete Seba była żona Uriasza heteu, jeden z jego najbardziej lojalnych żołnierzy, podczas gdy Tę walczących w ich przyczyny. Aby ukryć ten fakt, nie straszna machinations, i wreszcie, planowane Uriasz zginął w walce, która zakończyła dzieje. Pomimo namaszczony król Dawid Boga, pojawiły się straszliwe fakty, dziecko zmarło z bete Saba. , A następnie Klątwa Boga "Co mieczem nigdy się z dala od domu". Jeden z synów Dawida, w końcu zabicie innego.

David really existed? The discovery of the ruins in the Kidron Valley, in Jerusalem described in the Bible as places of residence of kings, it may be the first evidence For historical facts described in the Bible. And, can give credibility that science always rejected for narratives The Old Testament. For historians, David and his son Solomon, were leaders of small clans of the region's farmers and never recognized The existence of Jerusalem grandiose described in Judeo-Christian scripture. A search of archeology Israeli, Eilat Mazar ,believes that found the palace of King David.

Goliath Discovery News (online) ogłosił odkrycie innej związanej z Biblii historia Dawida sezonu. Fragment ceramiki znalezione w Powie-Safi, na południe od Izrael, jeden z najstarszych ruin w kraju. W tym fragmencie, wpisowe, datowany na około tysięcy lat pne, "Proto-Kananejczyka", archaiczny język, zawiera dwa Nazwy nie semickiego pochodzenia. Są to nazwy: "Alwt" A Wlt. "Kierownik badań, Nerka Maeir na Uniwersytecie Bar-Ilan, Izrael, donoszą, że dwa nazwiska zostały etymologically podobne do odpowiednich warunków w indo-europejskich, "Goliata". Odkrycie jest postrzegane jako dowód prawdziwości do Biblii opowieść o Walka między Dawida i Goliata.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nabuchodonozor jest legenda? Istnienie historyczne Nabuchodonozora w Babilonie sam fakt był przesłuchiwany przez krytyków do około 1806, Gdy Claudius James Rich potwierdzone poprzez obszerne sprawozdania naukowe, aby Ruiny znaleźć w górach były Babil, W rzeczywistości, starożytne miasto Babilon. Do tego czasu nikt nie wiedział nic na temat miasta z opowieści biblijnych i historycy starożytności, Kto był dokładności Poważnie wątpliwość. Ogromna metropolia wydawało zostały połknięte przez pustynię. Naukowcy, którzy przybyli Europejczycy w Bagdadzie tylko ujrzał wzgórza pełne pyłu, Babil i nie może zakładać, że istnieją W gruzach Starożytnego Babilonu. Z cegieł dziwne oznaczenia i wziął go do domu jako zwykłe osobliwości. Więc to nie brakuje którzy Apregoasse, że książka Daniela nigdy nie może stanowić rzeczywistą historię. Ale wykopaliska, że po gospodarstwa bogatych, zaczęła się pokazać, że jest sceptyczni, że były błędne. Do tego czasu, Był również w archeologii rozwiniętych intensywne badania, aby dowiedzieć się, co było napisane w tych Tabletki, które zostały obciążania wzgórz, Na całym terytorium. Drugim ważnym archeologiczne dokonane w XIX wieku było tłumaczenie cuneiforms Babilony znalezione w Irak. Nieburh, Grotefend i Rawlinson były głównymi pionierów w tej dziedzinie i nawet dziś nie ma wątpliwości co do lojalności w większości Teksty Przetłumaczone. W 1899, Robert Koldewey było zbadanie ruin w Babil, kiedy znaleziono setki ściany z cegieł, Ściany i Świątynia własne Ezagil że przyniósł nazwę król Nabuchodonozor jako przedstawiciel tych dużych budynków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jezus Chrystus istniał? Dzisiaj kilka zaprzecza, że Jezus w rzeczywistości nie istniały. Istotnie, ich istnienie i znaczenie jest jednym z niewielu rzeczy, na które Większość osób zgadza się łatwo. Tytuł redakcyjny z The Wall Street Journal w grudniu 2002 powiedział: "W nauce nie można pominąć Jezusa". Jego autor stwierdził: "Większość uczonych, z wyjątkiem kilku Atheists, Już Przyjmujemy Jezusa z Nazaretu jako historyczny charakter. " The Time Magazine, powiedział: "Musisz mieć bardzo żyzne wyobraźni, aby powiedzieć, że najbardziej wpływową postacią, Nie tylko te dwa tysiąclecia, ale całej ludzkiej historii, nie był Jezus z Nazaretu. " Komisarz dodała: "Fakt, że nie sprawuje innej osoby, nie daleko, silny i trwały wpływ takich jak Jezus Argumentem wagi. "

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przepowiednia imponujące? Główna różnica pomiędzy Biblii (NT i VT) i innych świętych ksiąg są proroctwa. W żadnej innej książce nie są święte proroctwa potwierdził, że jeśli tysiące lat później. Nie obejmuje to klasyczne przykłady jak upadek Jerozolimy, na Nabuchodonozora, na przyjście Jezusa Chrystusa. Będziemy cytatem nowsze niż jest imponująca:

 

Spójrz na Ezechiela 37:1 37:2 37:11 i 37:12:

 

1 Came na mnie ręka Pana, i wziął mnie w duchu Pana i umieścić mnie w środku doliny, która była pełna kości; 2 i mnie chodzić wokół nich. Oni byli bardzo liczne na twarzy doliny, i tutaj były bardzo suche.

 

11 Wtedy powiedział: Synu człowieczy, kości te to cały dom Izraela. Oto co mówią: Nasze kości wyschły i umarł za nadzieję, wszyscy jesteśmy wyciąć. Tak przewiduje 12, i powiedz: "Tak mówi Pan Bóg: Oto Ja was otworzyć groby, ale będę ci zostawić grobów, ludu mój, i doprowadzi do ziemi Izraela.

 

Jeśli pamiętać ludobójstwo Żydów nastąpił w 2. Wojny światowej i przeglądu tych ustępów, my stwierdzić, że jest to opis tego, co wydarzyło się w tysiącach lat później. Według szacunków naukowców, księgi Ezechiela została napisana w 758 AC, ponad 2000, które pojawią się przed 2. Wojny światowej. , A po wojnie wielkie było stworzenie państwa Izrael w 1948 roku. Jak to możliwe? I nie rozumie, możemy założyć, że dla Boga, przeszłość, teraźniejszość i przyszłość współistnieją